דר. טל שורץ

דר' טל שורץ-גרניט

ד”ר שורץ-גרניט טל – בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה, מטפלת באומנות, מטפלת משפחתית וזוגית ומנחה קבוצות המעורבת בפרויקטים ארציים ובינלאומיים שונים.  ד”ר שורץ-גרניט נולדה בישראל ב-1968, קיבלה תואר ב.א “מבצלאל” אקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים, תואר מ.א בטיפול באמנות – לסלי קולג’ שבבוסטון ארה”ב ותואר דוקטור מאוניברסיטת סקרמנטו שבקליפורניה ארה”ב (The Professional school of psychology).

ד”ר שורץ-גרניט משתתפת בפורומים העוסקים בטיפול קבוצתי בארץ ובעולם. מרבה להרצות בכנסים מדעיים ברחבי העולם. חברה בוועד הבין לאומי לטיפול בהבעה ויצירה -י.ה.ת . שימשה כיועצת לדוקטורנטים הכותבים את עבודת הדיסרטציה וכקוראת עבודת דוקטורט. כמו כן נתבקשה על ידי וועדת המחקר של האגודה למלחמה בסרטן לערוך הערכה מדעית של הצעת מחקר (מענק מחקר הניתן לחוקרים ורופאים במרכזים רפואיים, במכוני המחקר ובאוניברסיטאות ברחבי הארץ).

את אהבתה לטבע ולים ספגה משחר ינקותה מאביה יוסי בן דב ז”ל לזיכרו הקימה את הבית באכזיב בית גלריה ליצירה. יוסי בן-דב שהיה אגרונום פורץ דרך בתחומו פיתח וייבא זנים רבים מחו”ל העמידים למי מלח ומעוטי השקיה לגידול בנגב. יוסי שעלה לארץ לבדו בגיל צעיר מאד, התחנך במשק חקלאי אשר רגבי האדמה הקדושה והטבע הבתולי סללו את דרכו וסקרנותו לחקור את אשר סביבו ולהפוך את התחביב למקצוע שכה הצטיין בו לימים וזכה בזכותו בפרסים רבים.

לימים התגייס לחיל הים ושם בילה שבועות ארוכים על ספינות במשימות עלומות למען ביטחון המולדת החל משרות הסדיר ולאורך כל שנות המילואים בכל המבצעים והמערכות להגנת המולדת.

הגנה על הים והפרחת האדמה והטבע המה היסודות לזיכרו וצוואתו הנוכחת בכל אחת מהפעילויות שטל מקיימת לציבור הרחב ולמטפלים ובעלי מקצוע מוסמכים בגלריה באכזיב.

נסיון מקצועי

הוראה באקדמיה
 • מרצה בביה”ס לעבודה סוציאלית אונ׳ בן גוריון
 • מרצה במסלול לתואר שני בלימודי טיפול באמנות ובמסלול הבינלאומי לטיפול באומנות באונ’ חיפה
 • מרצה, -מכללת מבח”ר (מגזר חרדי) אונ’ חיפה.
 • מרצה בלימודי הנחיית קבוצות הורים במכללת קיי.
 • מרצה ומרכזת קורס ללימודי חוץ אונ’ בן גוריון.
 • מרצה בקורסים מרוכזים לקבוצות גדולות ,אגוד העובדים הסוציאליים.
 • מרצה לטיפול באמנות במסלול החינוך המיוחד ,מכללת קיי, באר-שבע.
 הדרכת סטודנטים לתארים גבוהים
 • עוזרת הוראה בקורסים הנלמדים בתוכנית הדוקטורט של אוניברסיטת PSP במדינת קליפורניה, הדרכת הסטודנטים וקוראת שלישית בעבודת דוקטורט.
 • אחראית על הדיסרטציות וחברה בסגל הצוות הניהול של בית הספר המקצועי לפסיכולוגיה סקרמנטו ארצות הברית.
הרצאות לקהל הרחב 
 • הרצאות בנושאים שונים ומגוונים באולמות גדולים או מפגשי בוטיק.
בשדה הקליני
 • קליניקה פרטית המתמחה בבעיות שונות ומגוונות לילדים, מתבגרים ומבוגרים.
 • טיפול פרטני וקבוצתי במשרד הבטחון.
 • טיפול במרכזי הורים ילדים באר –שבע, מרחבים וירוחם אבחון וטיפול במשפחות- בסיכון גבוה.
 • הדרכת צוותים קליניים(התמכרויות), בעיקר על הנחיית קבוצות, טיפול קצר מועד וטיפול קבוצתי.
 • הדרכת עו”סים קליניים בביטוח לאומי.
 •  הדרכת עו”סים במרכזי קליטה -סוכנות יהודית.
בעולם
 • הנחיית קבוצות בכנסים בינלאומיים העוסקים ברב תרבותיות ,קבוצות טראומה וקבוצות קונפליקט.
מלגות ופרסים
 • בצלאל אקדמיה לעיצוב ואמנות .
 • האגוד האמריקאי להנחיה וטיפול קבוצתי.
 • האגוד הישראלי להנחיה וטיפול קבוצתי.
 • האגוד הבינלאומי להנחיה וטיפול קבוצתי.
 • מרצה מצטיין לשנת 2010 אוניברסיטת בן-גוריון.

כל הליך גירושין מסתיים בסופו של ענין בהסכם לא משנה במסלול שבחרתם, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. אבל זה לא הסוף זו רק ההתחלה של המסע להיפרדות.

הקליניקה לגישור משפחתי הראשונה בישראל

הקליניקה לגישור הייחודית בישראל הכוללת מלבד אמצעי גישור סטנדרטים גם ייצוג פסיכולוגי – כלכלי ליצוק תוכן להסכם המתגבש שלכם לצד כל ייצוג משפטי שתבחרו. כל זאת תוך יצירת יתרון משמעותי עצום לשלושת הצדדים, בני הזוג והילדים בהשגת הסכם המיטיב עם כולם.

מה שנראה לנו נכון או שדחקו אותנו להסכים עליו בתחילת הגירושין יכול להתברר לאורך הזמן כטעות אנושה אשר קשה ויקר לתקן אותה בהליכים משפטיים מייגעים ויקרים ולא פחות חשוב עשיית נזק ריגשי לעיתים בלתי הפיך אצל הילדים שלכאורה עליהם הכי רציתם להגן בהסכם הגירושין ברצון שלכם להיפרדות.

על הקליניקה

התמחויות בגישות טיפוליות​

הטיפול בקליניקה משלב גישות טיפוליות מגוונות לרבות התערבויות קצרות מועד טיפול באומנות, CBT (גישה קוגנטיבית התנהגותית), גישה פסיכו-דינמית, פסיכולוגיה חיובית.
ילדים ונוער:
הפרעות קשב וריכוז, חרדות, ילדים להורים גרושים, ילדים לאחר אובדן, בעיות בכישורים חיים וחברתיים,בעיות ויסות חושי ורגשי, בעיות בדימוי עצמי וביטחון עצמי, פגיעות עצמיות, הפרעות אכילה, זהות מינית, ילדי אומנה והתמכרויות (אלכוהול, סמים, הימורים וסקס).
מבוגרים:
משבר אמצע החיים, יציאה לקראת פרישה, שכול ואובדן, מחלות סופניות, גירושין, התמכרויות, פוסט-טראומה.

התמחויות באוכלוסיות​

ילדים ונוער: הפרעות קשב וריכוז, חרדות, ילדים להורים גרושים, ילדים לאחר אובדן, בעיות בכישורים חיים וחברתיים,בעיות ויסות חושי ורגשי, בעיות בדימוי עצמי וביטחון עצמי, פגיעות עצמיות, הפרעות אכילה, זהות מינית, ילדי אומנה והתמכרויות (אלכוהול, סמים, הימורים וסקס).
מבוגרים: משבר אמצע החיים, יציאה לקראת פרישה, שכול ואובדן, מחלות סופניות, גירושין, התמכרויות, פוסט-טראומה.

יעוץ וליווי פרטני, דיאדי, זוגי ומשפחתי.​

הטיפול בקליניקה משלב טיפול מילולי, הדרכה הורית, טיפול הורים וילדים במשותף תוך התערבויות של כלים קוגנטיבים התנהגותיים משולבים בטיפול באמנות בהתאם לצורך של כל מטופל.

השתלמויות און-ליין​

הרצאות וסדנאות המקנות הרחבה וצמיחה של מיומנויות הטיפול, באמצעים יצירתיים והשלכתים. הלמידה מאגדת בתוכה מושגים הנגזרים מגישות חדשניות עכשוויות ומושגים מושאלים מגישות קלסיות.

הכשרות, סופרויז'יון וסדנאות​

הסדנאות והקורסים, המצוינים באתר, ניתנים להתאמה ספציפית לאופי וצורכי צוותים מקצועיים שונים.

הקליניקה והמחקר

בעתיד ברצוני להתמקד במחקרי המשך אשר יוכיחו את הטענה כי לאמנות  נוצרת מערכת של עיבוי המענה התרפויטי לקבוצה, המשפחה והפרט תוך כדי שימוש במערכי בדיקה שונים. לדוגמא, מפגשים רב- תרבותיים הכוללים חברים הדוברים שפות שונות מתרבויות שונות, מול קבוצת אנשים הדוברת את אותה השפה. ניתן להציע משתנים לבדיקה בתחום הרגשי וההתנהגותי. מחקרים נוספים כרוכים בתחום הנוירו-פסיכולוגיה והטיפול באמנות. חקירת המשפחה כשלם, העוסקת בחומר “כשלם” בהשפעת נוירוני מראה. חקירת השימוש בחומר הזהה, כהשפעה על יכולתנו לחוש אמפתיה ולזהות את הלך – רוחו של האחר במשפחה (בקבוצה, בזוגיות) ולהיות מושפע ומשפיע כאחד.

הישארו איתי בקשר

רוצים להישאר מעודכנים ולהיות בין הראשונים לקבל התראה על מאמר חדש או מוצר חדש שיוצא למכירה בכמות קטנה? השאירו מספר סלולרי ולא תפסידו שום הודעה ממני.

רוצים להגיב ולשמוע גם מה אחרים חושבים? הצטרפו לרשת החברתית שלנו שהכי מתאימה לכם.

להתראות עד הפעם הבאה, טל.

שתפו עם חברים: